28 Temmuz 2010 Çarşamba

huyum böyle, aynı yerde hiç kalmamışım

Oh be oh oh oh! Bir süredir bloga yazamamanın eksikliğini - Çağrı'nın baskıları da cabası :)- duyuyordum. Ama ne zaman yazmaya yeltensem, yeterli bulmadım iç heyecanımı. Keşiften saymadım hiçbirini. Ama şu an "bunu yazmazsam çatlayabilirim" diyebileceğim bir keşfim var!

Herkeşlerin bildiği üzere annem İstanbul'da. İş çıkışları onu nereye götürsem diye düşünüp duruyorum. Hani kadınlar "bu akşam ne pişirsem" diye sıkışırlar ya, her Allah'ın günü oluyor bana bu "annemi bugün nereye götürsem" şeklinde . Kadıköy'deki Seyhan Kafe'yi pek severim. Şu an Starbucks'ın bulunduğu yer aslında Seyhan'a aitti. Alt kat komple kitapçıydı. Sonraları buranın büyük kısmını Starbucks'a devredip, kendine küçük bir alan ayırdı Seyhan. Kitaplar orada satılmaya devam ediliyor, 1. ve 2. katta. En üst kat yani terasta ise Teras Kafe var. Yani Seyhan'ın kafesi. Süper konuşlanmış! Tüm Kadıköy ayaklar altında. Gün batımını izlemek için, gün sonunu güzelleştirmek için var adeta. Sunum yiyecekler, içecekler bir harika....Amma ve-lakin bir sorunu var, alkol yok! Yani aslında sorun orada alkol olmaması değil, bir terasta oturup Kadıköy manzarasına karşı alkol alınabilecek bir yer yok Gerçek problematik bu!.

Gelelim keşfime...Dün Kadıköy Alkım'a gittik. Kitap bakmaya. 2 güzel kitap beğendim. Ama pahalı geldiler.... Naparım, nasıl ucuza alırım kitaplarımı diye kendi kendime söylenirken, yanı başımdaki Alkım çalışanı , deli-len-melerime kulak misafiri olup, bana Alkım kart almamı önerdi. Ben bu olaya gıcığım. Tansaş için ayrı, Koçtaş için ayrı, Ulusoy için ayrı, Pegasus için ayrı, senin için ayrı, benim için ayrı kart derken cüzdan kart taşıyor!! Peki ne işe yarıyor dedim Alkım kart. Nakit ve kredi kartı tek çekimde bütün kitaplara %25 indirim. Trink! Bu süper işte. Diğer türlü de 6 taksitte ödüyorsunuz,elbette indirimsiz oluyor 6ya böldürünce. Kitap kurdu olarak şahsen benim işime çok yarayacak bu kart! Sahip olmak için Alkım'a gidip form dolduruyorsunuz, ve o günü  takip eden 5. iş günü 1 kredi kartı ekstresi ile birlikte kartınızı teslim alıyorsunuz. Sonra ev kitap dolsun, hepsi ayrı ayrı okşansın lütfen...
Alkım kart benim için süper hüper bir keşifti. Tam bunun hızıyla anneme sarılıyordumkiiiii, sarıldığım omzun üstünden "Balzac Kafe" yazısını gördüm. Artık Alkım'ın da bir kafesi var!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Üstelik terasta! Üstelik Kadıköy'de! Üstelik alkol dahil herşey var!!!! Üstelik hüper Kadıköy manzarası, rahat sandalyeleri, koccaaaman şemsiyeleri de vaaar! Çalışanları çok şirin..Kafe açılalı 1 ay olmuş tam! Ve ben bu bir aydır neredeydim acaba??? Dün fotoğraf makinemi unuttuğum için cep telefonumdan çektiğim fotoğrafları yüklüyorum, çözünürlük gerçekten düşük ötesi, affola!Bir Kadıköy-sever olarak çok heyecanlanmış olabilirim, bu kafe sizin için hiçbir şey ifade etmiyor olabilir..( Bu beni sevindirir, paylaşamayacağım burayı kimselerle :) )

Hiç yorum yok: