3 Eylül 2010 Cuma

ayıyogi

Bu sıralar herşey pek bir yoğun! İşte yapacaklar çok, sosyal hayatta çok! Bayram tatillerimin birini ailemle, ötekini dostlarımla geçireceğim. İçim pırpır! Ama bir de organizasyonları var bunların değil mi? Geziyorsan araştıracaksın, ki ben Atalay'ın demesine göre kronik vakayım. İlla organize olacağım.

Bu sefer önceden hazırlanayım, vizeye önceden başvurayım, herşeyim hazır olsun 3 gün önceden miss arkama yaslanayım diye hesap etmiştimkiiiiiiiiiiiiiii... Pasaportumu şu yeni çıkan çipli "amabirhaltayaramayan" la değiştirmek zorunda olduğumu, üzülerek, sonrasında 3 gün söylenerek farkettim. Sonuç olarak 3 hafta sonrasına ancak randevu alabildim pasaport başvurusuna. Geçen seferki 2 pasaportuma içler acısı davranmıştım. Bu sefer bir kılıf alıp kullanacağım. Önerisi olan?? Aynı şekilde nüfus cüzdanımda pırçik pırçik. Tertipli şeyleri seviyorum Cüzdanım yeniden pvclenecek!

Bu yazının konusu serzenişlerim değil elbette. Olabilirdi de gerçi. Ama neyse. Ben daha başka bir konuyu açayım.

İleride evim olunca, ya da gençken param olursa -ihtimaller dahilinde midir?- almak istediğim şeyler var:

1. Teleskop
Tchibo getirmişti 2 yıl önce. O dandik tchibo bile ne kadar pahalıya getirmişti. Zaten onun getirdiği teleskopla 3 gün sonra gökyüzü tamamen kararır bir halt göremezsin. O yüzden boşver, ileride iyisinden alırım.


2.Potbelly

İsmi bu, türkçede telefon olarak geçiyor bildiğim kadarıyla.Tam da şöyle bişi:

http://www.mudo.com.tr/Store/productdetail.aspx?language=tr&productId=26321&stockId=46782


3. Akordiyon
Ama bunu çalan biri olması gerek. Bir robotum olsa, arada evimin köşesinde çalsa bu aleti. Neşeme neşe katar vallahi!

4. Akvaryum
Bu konuyla ilgili şüphelerim var. I have my doubts yes! Hayvan beslemek güç bir iş. Yanlış kelime kullanmak istemem ama ayak bağı olduğu çok durum oluyor. Gerçi otomatik besleme makineleri var ama, işte bilemiyorum, içim elvermiyor öyle şeye. Makine bu sonuçta, çalışmayacağı tutar hayvanları aç bırakır falan.. Pimpirikli mi oldum?!

Rengarenk balıkları digiturkten izlemek istemiyorumki beeen...

5.Piyano

Bunu neden istiyorum ben de bilmiyorum. Yakın zamanda çalmayı öğrenmek istediğim bir müzik aleti var, o da yıllardaaan beri yan flüt. (hatta evde bekliyo beni yıllardır:(  ) Ama piyanonun duruşuna, çalabilen olursa çıkardığı sese hayranım.. Medo, gelip gittiğinde çalarsın sen bana??

O zaman bence piano duayeni olan Maksimden bir şarkı..

http://fizy.com/#s/1ma4ws

Buraya sadece makul isteklerimi yazdım. Bir de aklıma sığmayıp taşan, deli hayallerim var. Onları da başka bir ofise tıkılıp kaldığım zamanda yazacağım inşallah...


İyi haftasonları efem...

Hiç yorum yok: