15 Aralık 2010 Çarşamba

boğa burcu kadını

Böyle klasik bir başlık atmak istedim. Ne zamandır ha yazdım ha yazacağım derken....Ta taaam işte sonunda çok özel dosyamla karşınızdayım.
Ben boğa burcuyum. Dahası, yükselenim de boğa. Yani gerçek bir boğayım denilebilir..Peki...Bir boğa burcu kadını nedir, ne değildir, ne yer ne içer, ne sever nelerden nefret eder, özellikleri, pozitif ve negatif yönleri ile geliyorrrrrrr......

Hemen başlıyorum izninizle...

Yönetici Yıldızı           : Venüs (bu çok önemli, herşeyde bu venüs karşımıza çıkacak, o yüzden dersten sonra evde tekrar edelim!)
Grubu                          : Toprak (toprak burçları sabit burçlardır)
Anahtar Sözcükler      : Süreklilik
Uğurlu Taş                  : Zümrüt
Uğurlu Sayı                 : 6  (ve burada da Edinin şarkısını "sevdiğim sayıııı altıııııııııııı" yı söylemek istiyorum)
Uğurlu Gün                 : Cuma (bu boğaya özgü olmayabilir :) )
Uğurlu renkler            : Hepsi ama illa biri olacaksa yeşil (bak bu bana uymuyor aslında, ben hep maviyi tercih etmişimdir yeşile)
Olumlu Özellikleri     : Pratik, güvenilir, uyumlu, tahammüllü, güçlü değer yargıları olan, kararlı, sanata ve güzelliğe düşkün, güçlü istekleri olan, sıcakkanlı, hem maddiyata hem maneviyata önem veren.
Olumsuz Özellikleri  : Tembel, kendine düşkün, statik, inatçı, alıngan.
Boğa Burcu ünlüleri  :William Shakespeare, Adolf Hitler, Al Pacino, Cem Yılmaz, Ozan Güven,  Saddam Hüseyin, David Beckham, Jack Nicholson, Uma Thurman, Ahmet Altan, Haşmet Babaoğlu, Aysun Kayacı(???), Penolope Cruz, Audrey Hepburn, Nükhet Duru, Şebnem Dönmez, Serdar Akar, Carmen Lectra, Jay Leno, Andre Agassi, Michelle Pfeifer, Kanuni Sultan Süleyman, Ali Şen, Demet Akalın (???)

Denir ki, maskülen kodları ağır basan bir burçtur boğa, o nedenle hanımları pek irdelenmez. 
Boğa kadınları kesinlikle fiziksel bir varlıktır. Onun dikkatini çekecek yegane şey de alacağı fiziksel zevklerdir. Bunun dışında karmaşık figürlerden, yapma çiçeklerden, herkesin yapıyor olduklarından hiç mi hiç etkilenmez. Boğa kadınlarının vazoya yerleştirdiği çiçekler gerçek olmalı ve gerçekten kokmalıdır. İşte bundan etkilenir, haz duyar. Çünkü, fiziksel olarak hissettiği canlı çiçekler ona zevk verecektir. Yapma çiçekler aynı şey değildir.


Onun için yağmurun ardından duyulan toprak kokusu kadar etkileyici başka bir şey olamaz. Olsa olsa sabahın erken saatlerinde otların üzerinde güneşin ışınlarını yansıtan çiğ taneleri olabilir.

Sabun kokan çarşaflar kadar, fırından gelen yaptığı kek veya çörek kokuları da Boğa kadınlarını etkiler.Kısacası Boğa kadınlarının doğal ve temiz kokulardan hoşlandığı sonucunu çıkartarak size bir ipucu vermeye çalışıyorum. Şayet bir Boğa kadınını seviyorsanız, mutlaka temiz kokmalı ve tıraş losyonunuzu en iyi cinsinden seçmelisiniz. Çünkü o, kokulara karşı son derece duyarlıdır ve hoş olmayan kokuların geldiği yerden tersyüz ederek arkasına bile bakmadan gidebilir.
( Koku ile ilgili yazım için http://sevgilibebe.blogspot.com/2010/09/akasya-kokulu-sabahlar.html)


Kokulardan etkilendiği kadar renklerden de etkilenir. Özellikle canlı ve gözalıcı renkler… Doğada bulunan tüm renkler onun için etkileyicidir. Tabii bu arada dokunma duyusu ve tat alma duyusunun da son derece gelişmiş olduğunu belirtmem gerekiyor. Haa bir de işitmek…

Açıkçası şunu bilmelisiniz ki, Boğa kadınlarının duyu organlarının tümü son derece gelişmiştir!!! Çünkü, fiziksel olarak algıladıkları her şeyden büyük zevk alırlar. Ve daha fazla zevk almak için dikkat kesildiklerinden duyu organları da keskinleşir.

Bu nedenle yumuşak, hafif, duyu organlarını rahatsız etmeyecek şeylerden hoşlanırlar. Giydiğiniz kazağın sert tüyleri onun derisini tahriş edebilir. Ya da dinlettiğiniz müzik gürültülü gelebilir.O şatafatlı olandan değil, sade fakat kaliteli olandan hoşlanır. Zaten kılık kıyafetinden, hemen her konudaki seçimlerine kadar sade, pratik, işlevi olan fakat kesinlikle kaliteli seçimler yapar. Başka etkiler almadıysa, spor olanı tercih eder. Fakat, ister modern, ister klasik olsun, kesinlikle rahat ve işlevselliği ön planda tutacaktır.

Boğa kadınları Zodyak’ın hemen en tahammüllü tipleridir. Öyle kolay kolay ağlayıp sızlanmaz. Hatta ağladığını hiç göremeyebilirsiniz. İsteklerini yaptırmak için oyunlara başvurmaz.

Hoşgörü sınırları öylesine geniştir ki, bu sınırların nerede başlayıp nerede bittiğini anlamakta zorlanabilirsiniz. O, diğer burçların kadınları gibi yanınızdan geçen kadına baktığınız için dırdır etmeyecektir. Hatta bunun üzerinde hiç durmayacaktır. Fakat, onun sizi kıskanmadığını düşünüp aklınızdan geçen veya içinizden gelen her şeyi yapabileceğinizi de zannetmeyin.Daha açıkçası onun hoşgörü sınırlarını zorlamaya kalkmayın. Sınırları çok geniş olsa bile sınırları vardır ve sadakat konusunda son derece hassastır. Denilebilir ki, bir Boğa kadını sadakatin dışında sizden hemen hiçbir şey istemez ! Kendisi olduğu kadar, sizi de rahat bırakır.Bir Boğa kadınıylaıyla birlikte olmaktan daha mükemmel bir şey olamaz. Karmaşık, zorlu, sert, şiddetli olaylar karşısında bile o inanılmaz dinginliğini, sükunetini bozmayacaktır.Öylesine sakin duruşunun zorlama olduğunu sanmayın sakın. Zira o hiçbir şey için kendini zorlamaz. Riya, yalan ve oyunlara kalkışmaz. Nasıl duruyorsa, öyledir. Rahattır. Ve onun bu rahatlığı çevresine yayılır. Etrafını huzur dalgalarıyla kaplar ve onunla birlikteyken geriliminizin yavaş yavaş azaldığını farkedersiniz.


Boğa kadınının baskıya, zorbalığa tahammülleri yoktur. Hele bir topluluk içinde ona kafa tutmaktan kesinlikle kaçınmalısınız.Yoksa, o yumuşacık, sakin ve hoşgörülü kadınının aniden öylesine şiddetli bir tepkisiyle karşılaşırsınız ki, neye uğradığınızı şaşırırsınız.

Bir de iyice aklınızda tutmanız gereken diğer nokta aceleciliktir. Ve bir Boğa kadınını aceleye getirmeye kalkışmak şiddetiyle karşılaşmaya hazır olmak demektir.O ağır, fakat temkinli hareket eder. Daha hızlı olmaya zorlarsanız az önceki gibi saldırmasa bile öfkesini uyandırmış olursunuz. Ve bu durum hiç tavsiye edilmez.O, son derece kontrollüdür.Kolay kolay öfkelenmez. Dırdır etmez, tersine hayatınızı kolaylaştırmak için öylesine pratik çözümleri vardır ki, kesinlikle sizin erkek olduğunuzu hissettirecek şekilde davranır. İpleri sizin elinize kolayca bırakıp idare edilmekten ayrıca keyif alır.Ama siz idare edemeyecek olursanız, idareyi ele almakta bir an bile tereddüt etmeyecektir. Hem de son derece güçlü ve başarılı bir biçimde.
Fakat, yine de arzusu bu değildir. Çünkü, o gerçek bir erkekten hoşlanır ve ölünceye kadar ona sadık kalır.Bir sonraki yazının konusu : "Boğa kadınlarının fiziksel özellikleri"


Kaynak

Hiç yorum yok: